22.1 C

Ήττα των Μπακς από Θάντερ, θετικός ο «Giannis»

Την ήττα με 124-101 γνώρισαν οι Μπακς από τους Θάντερ στην Οκλαχόμα Σίτι σε αναμέτρηση για την preseason του ΝΒΑ. Πολύ καλό ματς έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που αγωνίστηκε για 25 λεπτά και είχε 18 πόντους (8/11 δίποντα, 0/1 τρίποντο, 2/2 βολές), 10 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα αλλά και 3 λάθη.

Πρώτος σκόρερ για τα «ελάφια» ήταν ο Μαλίκ Μπίσλι με 20 πόντους (6/11 τρίποντα) ενώ στα «ρηχά» έμεινε ο Ντέμιαν Λίλαρντ, που είχε 5 πόντους (2/11 σουτ) σε 25 λεπτά συμμετοχής.

Σε ότι αφορά στον Θανάση Αντετοκούνμπο, είχε 6 πόντους (1/3 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 1/2 βολές), 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 μπλοκ και 2 λάθη σε 18 λεπτά συμμετοχής.

Για τους νικητές, ο Τζος Γκίντεϊ είχε 19 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ ενώ από 18 πόντους σημείωσαν οι Τσετ Χόλμγκρεν και Τζέιλεν Γουίλιαμς.

Επόμενος και τελευταίος αντίπαλος των Μπακς στην preseason, θα είναι οι Γκρίζλις στο Fiserv Forum τα ξημερώματα του Σαββάτου (21/10) στις 03:00.