Ο ΕΣΑΚΕ ανακοίνωσε το πρόγραμμα της Basket League από την 17η έως και την 21η αγωνιστική, καθώς και των δύο εξ αναβολής αγώνων της 15ης αγωνιστικής Λαύριο-Ολυμπιακός (21/3, 19:15) και Κολοσσός Ρόδου-Παναθηναϊκός (4/4, 19:00).
Το πρόγραμμα έχει ως εξής:
BASKET LEAGUE
15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΞ ΑΝΑΒΟΛΗΣ
ΤΡΙΤΗ 21-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΛΑΥΡΙΟΥ 19:15 Λαύριο-Ολυμπιακός ΕΡΤ3
ΤΡΙΤΗ 4-4-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ 19:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ3
17η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 4-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΤΟΦΑΛΟΣ 16:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΠΑΟΚ ΕΡΤ3
ΠΛΑΤΩΝ 17:00 ΙΩΝΙΚΟΣ-ΑΕΚ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΛΑΥΡΙΟΥ 17:00 ΛΑΥΡΙΟ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 2
ΟΑΚΑ 19:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΕΡΤ3
ΚΥΡΙΑΚΗ 5-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 15:45 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ3
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 19:15 ΑΡΗΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΡΤ3
18η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 11-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΑΠΟΛΛΩΝ 16:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΕΡΤ3
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 17:00 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ-ΛΑΥΡΙΟ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 19:15 AEK-ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΕΡΤ3
ΚΥΡΙΑΚΗ 12-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΣΕΦ 15:45 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΕΡΤ3
ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ 19:15 ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΑΡΗΣ ΕΡΤ3
ΔΕΥΤΕΡΑ 13-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
PAOK SPORTS ARENA 19:15 ΠΑΟΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ3
19η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 18-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΛΑΥΡΙΟΥ 16:00 ΛΑΥΡΙΟ-ΑΡΗΣ ΕΡΤ3
PAOK SPORTS ARENA 17:00 ΠΑΟΚ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΤΟΦΑΛΟΣ 19:15 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΑΕΚ ΕΡΤ3
ΚΥΡΙΑΚΗ 19-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΠΛΑΤΩΝ 15:45 ΙΩΝΙΚΟΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΡΤ3
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ 16:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΟΑΚΑ 19:15 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΡΤ3
20η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 25-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΑΠΟΛΛΩΝ 16:00 ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ-ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ ΕΡΤ3
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ 17:00 ΑΡΗΣ-ΙΩΝΙΚΟΣ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ 19:15 ΑΕΚ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΕΡΤ3
ΚΥΡΙΑΚΗ 26-3-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ 15:45 ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ- ΚΟΛΟΣΣΟΣ ΕΡΤ3
ΜΠΟΥΡΟΥΣΗΣ 17:00 ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΛΑΥΡΙΟ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΣΕΦ 19:15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΠΑΟΚ ΕΡΤ3
21η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
ΣΑΒΒΑΤΟ 1-4-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΤΟΦΑΛΟΣ 16:00 ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΠΑΤΡΑΣ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ ΕΡΤ3
ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΡΟΔΟΥ 16:00 ΚΟΛΟΣΣΟΣ- ΑΡΗΣ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 1
ΠΛΑΤΩΝ 17:00 ΙΩΝΙΚΟΣ-ΛΑΥΡΙΟ ERT FLIX ΕΡΤ SPORTS 2
PAOK SPORTS 19:15 ΠΑΟΚ-ΑΕΚ ΕΡΤ3
ΚΥΡΙΑΚΗ 2-4-2023
ΓΗΠΕΔΟ ΏΡΑ ΑΓΩΝΑΣ TV/Web-tv
ΟΑΚΑ 15:45 ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ΕΡΤ3
ΣΕΦ 19:15 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΚΑΡΔΙΤΣΑ ΕΡΤ3