Για το «διπλό» στην Πόλη ο Ολυμπιακός

ΑΠΕ

Με στόχο τη νίκη που θα τον καταστήσει φαβορί για την πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League, ο Ολυμπιακός φιλοξενείται (30/09) από την Φενερμπαχτσέ, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της διοργάνωσης. Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν αντιμετωπίζει σοβαρά αγωνιστικά προβλήματα και θα παρατάξει την καλύτερη δυνατή 11άδα, επιχειρώντας κατ΄ αρχάς να διαφυλάξει το «μηδέν» στην άμυνα και να εκμεταλλευθεί την ποιότητα που διαθέτει η ομάδα στον μεσοεπιθετικό τομέα. Στον άλλο αγώνα του 4ου ομίλου, η Αντβέρπ θα υποδεχθεί την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, σε μία αναμέτρηση ανοικτή σε κάθε αποτέλεσμα.

Από το υπόλοιπο πρόγραμμα, ξεχωρίζουν οι αναμετρήσεις Σπάρτα Πράγας-Ρέιντζερς, Σοσιεδάδ-Μονακό, Λέγκια Βαρσοβίας-Λέστερ, Μαρσέιγ-Γαλατάσαραϊ, Λουντογκόρετς-Ερυθρός Αστέρας, Σέλτικ-Λεβερκούζεν, Φερεντσβάρος-Μπέτις, Γκενκ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ και Γουέστ Χαμ-Ραπίντ Βιέννης, καθώς από τα αποτελέσματά τους, μπορεί να προκύψουν ομάδες που θα διπλασιάσουν τις νίκες τους και θ΄ αποκτήσουν ισχυρό προβάδισμα για την πρόκριση.

Το πρόγραμμα και οι βαθμολογίες, έχουν ως εξής:

1ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

19:45 Σπάρτα Πράγας-Ρέιντζερς

19:45 Λιόν-Μπρόντμπι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Λιόν               1   1-0-0  2-0      3

Σπάρτα Πράγας      1   0-1-0  0-0      1

Μπρόντμπι          1   0-1-0  0-0      1

Ρέιντζερς          1   0-0-1  0-2      0

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

19:45 Σοσιεδάδ-Μονακό

19:45 Στουρμ Γκρατς-Αϊντχόφεν

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Μονακό             1   1-0-0  1-0      3

Σοσιεδάδ           1   0-1-0  2-2      1

Αϊντχόφεν          1   0-1-0  2-2      1

Στουρμ Γκρατς      1   0-0-1  0-1      0

3ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

19:45 Λέγκια Βαρσοβίας-Λέστερ

19:45 Νάπολι-Σπαρτάκ Μόσχας

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Λέγκια Βαρσοβίας   1   1-0-0  1-0      3

Νάπολι             1   0-1-0  2-2      1

Λέστερ             1   0-1-0  2-2      1

Σπαρτάκ Μόσχας     1   0-0-1  0-1      0

4ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

19:45 Αντβέρπ-Αϊντραχτ Φρανκφούρτης

19:45 Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Ολυμπιακός         1   1-0-0  2-1      3

Φενέρμπαχτσε       1   0-1-0  1-1      1

Αϊντραχτ Φρ.       1   0-1-0  1-1      1

Αντβέρπ            1   0-0-1  1-2      0

 

5ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

22:00 Λάτσιο-Λοκομοτίβ Μόσχας

22:00 Μαρσέιγ-Γαλατασαράι

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Γαλατασαράι        1   1-0-0  1-0      3

Μαρσέιγ            1   0-1-0  1-1      1

Λοκομοτίβ Μ.       1   0-1-0  1-1      1

Λάτσιο             1   0-0-1  0-1      0

 

6ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

22:00 Λουντογκόρετς-Ερυθρός Αστέρας

22:00 Μπράγκα-Μίντιλαντ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Ερυθρός Αστέρας    1   1-0-0  2-1      3

Λουντογκόρετς      1   0-1-0  1-1      1

Μίντιλαντ          1   0-1-0  1-1      1

Μπράγκα            1   0-0-1  1-2      0

7ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

22:00 Σέλτικ-Λεβερκούζεν

22:00 Φερεντσβάρος-Μπέτις

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Μπέτις             1   1-0-0  4-3      3

Λεβερκούζεν        1   1-0-0  2-1      3

Σέλτικ             1   0-0-1  3-4      0

Φερεντσβάρος       1   0-0-1  1-2      0

 

8ος ΟΜΙΛΟΣ

2η αγωνιστική – Πέμπτη 30 Σεπτεμβρίου

22:00 Γκενκ-Ντιναμό Ζάγκρεμπ

22:00 Γουέστ Χαμ-Ραπίντ Βιέννης

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Αγ.  N-I-H  Γκολ     Β.

Γουέστ Χαμ         1   1-0-0  2-0      3

Γκενκ              1   1-0-0  1-0      3

Ραπίντ Βιέννης     1   0-0-1  0-1      0

Ντιναμό Ζάγκρεμπ   1   0-0-1  0-2      0