24.2 C

Στην 6η θέση Μάντης-Καγιαλής στην Ενοσίμα

Στην 6η θέση μεταξύ 32 πληρωμάτων, βρίσκονται οι Τάκης Μάντης και Παύλος Καγιαλής, οι οποίοι συμμετέχουν στο παγκόσμιο κύπελλο ιστιοπλοϊας, που φιλοξενείται στην πόλη Ενοσίμα της Ιαπωνίας. Οι Ελληνες πρωταθλητές στα 470, τερμάτισαν 24οι και 11οι στην 3η και 4η ιστιοδρομία αντίστοιχα και με 24 βαθμούς, βρίσκονται στην 6η θέση της γενικής κατάταξης σε σύνολο 32 σκαφών.

Στα RSX έγιναν άλλες τρεις ιστιοδρομίες και ο Βύρωνας Κοκκαλάνης τερμάτισε 13ος, 6ος και 28ος, αντίστοιχα. Έτσι, μετά από 6 ιστιοδρομίες εξακολουθεί να είναι 7ος με 42 βαθμούς μεταξύ 40 σκαφών.

Τέλος, στα Λέιζερ Ράντιαλ η Βασιλεία Καραχάλιου τερμάτισε 24η και 20η στην 3η και 4η κούρσα, αντίστοιχα. Μετά από 4 ιστιοδρομίες είναι 14η με 41 βαθμούς σε σύνολο 53 σκαφών.