today-is-a-good-day
30.4 C
Athens

Europa Conference League: Ξεκίνημα για ΠΑΟΚ και Άρη με Μπεϊτάρ και Αραράτ

ΠΑΟΚ και Άρης ρίχνονται την απόψε (27/7) στη μάχη των πρώτων αγώνων του Β΄προκριματικού γύρου στο Conference League.

Η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου θα υποδεχθεί τη Μπειτάρ Ιερουσαλήμ, ενώ εκείνη του Απόστολου Τερζή θα επισκεφτεί την Αραράτ-Αρμένια.

Συνολικά στη φάση αυτή είναι προγραμματισμένα 53 παιχνίδια.

Τα αποτελέσματα των αγώνων που έχουν ήδη διεξαχθεί  και τα αποψινά ζευγάρια στις πρώτες αναμετρήσεις του β΄ προκριματικού γύρου του Europa Conference League:

Τρίτη 25 Ιουλίου 2023

Ατλέτικ Εσκάλδες (Ανδόρα)-Παρτιζάνι (Αλβανία)                   0-1
Χάμρουν Σπάρτανς (Μάλτα)-Ντιναμό Τιφλίδας (Γεωργία)             2-1
Δε Νιου Σέιντς (Ουαλία)-Σουίφτ Εσπεράνζ (Λουξεμβούργο)          1-1
Μπαλκάνι (Κόσοβο)-Λαρν (Βόρεια Ιρλανδία)                        3-0
Τρε Πένε (Σαν Μαρίνο)-Βαλμιέρα (Λετονία)                        0-3

Τετάρτη 26 Ιουλίου 2023
Στρούγκα (Βόρεια Μακεδονία)-Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο)        1-0
RFS (Λετονία)-Σαμπάχ (Αζερμπαϊτζάν)                             0-2
Μίντιλαντ (Δανία)-Προγκρές Νίντερκορν (Λουξεμβούργο)            2-0
ΤΣΚΑ 1948 (Βουλγαρία)-FCSB (Ρουμανία)                           0-1
Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)-Ζίμπρου Κισινάου (Μολδαβία)              5-0
Νέμαν(Λευκορωσία)- Μπαλτζάν (Mάλτα)                             2-0

Πέμπτη 27 Ιουλίου 2023
Ορντάμπασι Σικμέντ (Καζακστάν)-Λέγκια Βαρσοβίας (Πολωνία)      18:00
Αραράτ-Αρμένια (Αρμενία)-ΑΡΗΣ (ΕΛΛΑΔΑ)                         18:00
Αλασκέρτ (Αρμενία)-Ντέμπρετσεν (Ουγγαρία)                      18:00
Ίντερ Εσκαλδές (Ανδόρα)-Χιμπέρνιαν (Σκωτία)                    18:00
Μπόντο Γκλιμτ (Νορβηγία)-Μποέμιανς (Τσεχία)                    19:00
Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)-Ομόνοια (Κύπρος)                       19:00
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος)-Βοϊβοντίνα (Σερβία)                             20:00
Άουντα (Λετονία)-Σπαρτάκ Τρνάβα (Σλοβακία)                     20:00
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία)-Σέπσι (Ρουμανία)                      20:00
Τζουργκάρντεν (Σουηδία)-Λουκέρνη (Ελβετία)                     20:00
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία)               20:00
Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)-Ντουντελάνζ (Λουξεμβούργο)          20:00
Κάλμαρ (Σουηδία)-Πιούνικ (Αρμενία)                             20:00
Κετσκεμέτ (Ουγγαρία)-Ρίγα (Λετονία)                            20:00
Βικτόρια Πλζεν (Τσεχία)-Ντρίτα (Κόσοβο)                        20:00
Τορπέντο Κουταΐσι (Γεωργία)-Ακτόμπε (Καζακστάν)                20:00
Βασιλεία (Ελβετία)-Τόμπολ Κοστανάι (Καζακστάν)                 20:30
Κλουζ (Ρουμανία)-Αδανα Ντεμίρσπορ (Τουρκία)                    20:30
Ντιφερντάνζ (Λουξεμβούργο)-Μάριμπορ (Σλοβενία)                 20:30
Φαρούλ Κοντσάντσα (Ρουμανία)-Ουράρτου (Αρμενία)                20:30
Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)-Πετροκούμπ (Μολδαβία)                20:30
ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)                      20:30
Βόρσκλα Πολτάβα (Ουκρανία)-Ντίλα Γκόρι (Γεωργία)               20:30
B36 Τόρσαβν (Νησιά Φαρόε)-Χαβερφορντγουέστ (Ουαλία)            21:00
Μπεσίκτας (Τουρκία)-Τίρανα (Αλβανία)                           21:00
Τσέλιε (Σλοβενία)-Βιτόρια Γκιμαράες (Πορτογαλία)               21:00
Μπριζ (Βέλγιο)-Ααρχους (Δανία)                                 21:00
Ντουκατζίνι (Κόσοβο)-Ριέκα (Κροατία)                           21:00
Γάνδη (Βέλγιο)-Ζίλινα (Σλοβακία)                               21:00
Χαποέλ Μπερ Σεβά (Ισραήλ)-Πανεβέζις (Λιθουανία)                21:00
KA (Ισλανδία)-Ντάνταλκ (Ιρλανδία)                              21:00
Οσιγεκ (Κροατία)-ZTE (Ουγγαρία)                                21:00
Τβέντε (Ολλανδία)-Χάμαρμπι (Σουηδία)                           21:00
Τορπέντο Ζοντίνο (Λευκορωσία)-ΑΕΚ Λάρνακας (Κύπρος)            21:00
Αούστρια Βιέννης (Αυστρία)-Μπόρατς (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)         21:30
Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Κάουνο Ζαλγκίρις (Λιθουανία)              21:30
Ντέρι Σίτι (Ουαλία)-Κουόπιο (Φινλανδία)                        21:45
Λίνφιλντ (Βόρεια Ιρλανδία)-Πογκόν Σέτσιν (Πολωνία)             21:45
Κρουσέιντερς (Βόρεια Ιρλανδία)-Ρόζενμποργκ (Νορβηγία)          22:00
Σκούπι (Βόρεια Μακεδονία)-Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)            22:00
Σουτιέσκα (Μαυροβούνιο)-FC Σάντα Κολόμα (Ανδόρα)               22:00
Ζελέζνιτσαρ (Βοσνία/Ερζεγοβίνη)-Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν)          22:00

*Οι ρεβάνς θα διεξαχθούν 1,2 και 3 Αυγούστου

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ